Цікаві факти про біг



Біг зміцнює організм, стимулює роботу серця і легенів.Біг-один з найефективніших засобів підтримки здоров’я в літньому віці. Якщо ви займаєтеся бігом, то існує спеціальний прилад – крокомір, він не тільки підрахує число кроків і швидкість пересування, але навіть покаже кількість спалених калорій. 

1. Носоріг бігає повільніше, ніж людина, яку обжене кенгуру, а її в свою чергу обскакає зебра. Газель більш стрімка, ніж зебра, але її наздожене чемпіон – гепард. Це лише середні оцінки швидкості.


2. Одного разу доктор Гейб Миркин написав «Книгу спортивної медицини» поцікавився у ста провідних бігунів, погодилися б вони випробувати на собі дію чарівної таблетки, яка забезпечить їм олімпійське золото, але при цьому вб’є за рік. Уявіть, що понад 50% опитаних дали згоду.


3. У XVII і XVIII ст. в Англії проводили «забіги диваків». Іноді за цими розвагами спостерігав король, в одному з таких забігів брали участь дві людини, у кожного з них була одна дерев’яна нога. Учасниками іншого забігу була людина на ходулях і звичайний бігун. Якось бігуну було поставлено завдання – пробігти за 1:00 11- кілометрову трасу, але при цьому він ніс на голові 25-кілограмовий кошик наповнену рибою.


4. У 1984 році гаїтянський бігун Д’єдонне Ламот брав участь у марафоні в Лос-Анджелесі прийшов до фінішу 78-м, тобто останнім. Ламот заявив, що для нього це чудовий результат, так як підручні диктатора «Бебі Дока» Дювальє обіцяли убити його, якщо він не дійде до фінішу.


5. Дві найбільші американські легкоатлетки свого часу мали важкі захворювання. Бар’єристка Гейл Диверсія страждала хворобою Грейвса і ледь не втратила обох стоп. Однак хвороба відступила, і вона отримала олімпійське золото 1992 року. У 1960 році на Олімпіаді в Римі Вільма Рудольф, що спеціалізувалася на коротких дистанціях, отримала три золоті медалі в легкоатлетичних дисциплінах. Врахуйте, що в дитинстві вона перенесла поліомієліт і була дуже хворобливою дитиною, якій лікарі пророкували інвалідність. Однак її мама і віра в себе створили чудеса.


6. Білл Бауерман був тренером з легкої атлетики Університету американського штату Орегон хотів розробити нове взуття для бігу. Для створення відповідного рельєфу на підошві він спробував розплавити поліуретан у звичайній вафельниці. Пізніше Бауерман організував разом з Філом Найтом компанію під назвою «BlueRibbonSports», там на виробництві він і застосував цю задумку. Трохи пізніше цю фірму перейменували в NIKE. В даний час в кампусі Університету можна побачити бронзову статую Бауерман, яка стоїть на робочій поверхні вафельниці.

Немає коментарів:

Дописати коментар